Насоси типу ЦНС

Насоси типу ЦНС

В багатоступеневих насосах потік рідини, що перекачується переміщається послідовно декількома робочими колесами, змонтованими на одному валу, в одному корпусі.

Корпус багатоступінчастого секційного насоса складається з окремих секцій (камеража), число яких дорівнює числу робочих коліс мінус один, так як одне колесо розташоване в передній кришці. Секційна конструкція корпусу насоса дозволяє збільшити або зменшити натиск, не змінюючи подачі. Напір дорівнюватиме сумі напорів, створюваних кожним робочим колесом.

Чавунні насоси типу ЦНС призначені для перекачування води з температурою до 45 ° С з вмістом механічних домішок не більше 0,5% за масою.

Слід особливо звернути увагу, що ці насоси стабільно і довговічно працюють з підпором 2-6 м. При відсутності підпору кавітація швидко руйнує ці швидкохідні насоси. При установці їх для перекачування води з температурою більше 45 ° С необхідно підвищувати підпір.

 

Крім основного виконання насоси ЦНС випускаються декількох модифікацій для певних умов роботи.

Насоси типу ЦНСг (для гарячої води) випускаються з подачею 38 і 60 м3 / год для води з температурою до 105 ° С. Ці насоси мають працювати з підпором до 10 м. Корпуси підшипників цієї модифікації мають камери охолодження.

Для відкачування з вугільних шахт води з високою мінералізацією випускаються насоси типу ЦНСК. Відмінною особливістю цієї модифікації є виконання проточної частини насоса з хромонікелевої сталі.

Для перекачування масла (трансформаторного) створена модифікація насоса типу ЦНСМ. Ці насоси за рахунок зниження числа оборотів забезпечують нормальні кавітаційні умови на всмоктуванні. Основна область їх застосування - робота в масло системі турбогенераторів.

 

До групи багатоступеневих насосів відносяться також насоси типу ЦН. Підвід рідини з одного ступеня до іншої здійснюється за внутрішнім або зовнішнім переказним каналом, що дозволяє врівноважити осьові сили в насосі.

Найбільш широке застосування в енергетиці, міському та промисловому водопостачанні отримали двоступеневі насоси типу ЦН 400-105 і чотириступінчасті насоси ЦН 400-210, перекачувальні рідина з температурою 70-100 ° С.

Завантажити прайс Каталог товарів:
- Насоси ЕЦВ, К, КМ, СМ, 2см, СД, Д, 1Д, ЕЦВ-4 Італія
- Станції керування для насосного агрегату
- Запірна арматура
- Лічильники обліку води GROSS