Насоси типу Д

Насоси типу Д - з горизонтальним валом одноступінчасті - призначені для перекачування води та інших рідин при температурі до 85 ° С, аналогічних воді по в'язкості і хімічної активності, а також хімічно активних рідин (водневий показник рН від 4 до 12), нафти, продуктів її переробки з кінематичною в'язкістю до 10 - 4 м2 / і рідин з вмістом механічних домішок не більше 1% і з розміром твердих часток не більше 0,2 мм.

 

Насоси позначають наступним чином (на прикладі насоса Д200-90):
Д - насос двостороннього входу;
200 - подача насоса в м3 / год;
90 - напір в м. Вод. ст.

Насос з обточеним робочим колесом позначається Д200-90а. 

 

Особливості конструкції і призначення: 

Відцентрові, горизонтальні, одноступінчаті насоси типу Д, 1Д і 2Д мають двосторонній полуспіральний підвід рідини до робочого колеса і спіральний відвід.

Корпус насоса має роз'єм в горизонтальній площині. Розташування всмоктуючого і напірного патрубка в нижній частині корпуса насоса дозволяє проводити ремонт без від'єднання труб і демонтажу двигуна. Двигун приводить в дію ротор насоса через пружну втулочно-пальцеву муфту. Опорами ротора є радіальні або радіально-наполегливі підшипники. Робоче колесо двостороннього входу, що забезпечує рівновагу осьових сил. 

Подвійні сальникові ущільнення надійно запобігають протікання по валу. 

Насоси типу Д призначені для перекачування чистої води температурою до 85 ° С. Застосовуються на насосних станціях першого і другого підйомів міського, сільського та промислового водопостачання, а також для зрошення і осушення полів. Матеріал основних деталей: корпуса, кришки і робочого колеса - чавун СЧ 18-36; вала - сталь 45. 

 

Пристрій і принцип роботи насоса типу Д. 

На загальній фундаментній рамі електронасосного агрегату встановлений безпосередньо сам насос, з'єднаний пружною втулочно-пальцевою муфтою з приводним двигуном. Електронасос типу Д є відцентровим, горизонтальним одноступінчастим з двостороннім полуспіральним підведенням рідини до робочого колеса. Має спіральний відвід і сальникове ущільнення вала. 

Кришка насоса типу Д і корпус виконані з чавуну, в горизонтальній площині через вісь ротора є роз'єм. Розбирання насоса можливе без від'єднання трубопроводів і зняття двигуна, завдяки тому, що нагнітальний і всмоктуючий патрубки насоса розташовані в нижній частині корпусу. 

Для можливості приєднання вакуумного насоса або для випуску повітря при заповненні насоса самопливом у верхній частині кришки корпусу передбачено отвір М16х1,5. Витік рідини по валу запобігає сальникове ущільнення. Для насосів 1Д гідравлічний затвор сальника виконується за допомогою підведення рідини до кільця сальника по каналу в кришці насоса. 

Корпус і кришку корпусу від зносу захищають ущільнююче кільця, що також зменшує протікання рідини з напірної порожнини у всмоктувальну. У горизонтальному насосі типу Д встановлено робоче колесо двостороннього входу, що забезпечує надійну роботу насоса.

Завантажити прайс Каталог товарів:
- Насоси ЕЦВ, К, КМ, СМ, 2см, СД, Д, 1Д, ЕЦВ-4 Італія
- Станції керування для насосного агрегату
- Запірна арматура
- Лічильники обліку води GROSS