Введення в експлуатацію, обслуговування відцентрових насосів

При підготовці до пуску відцентрового насоса необхідно залити насос та усмоктувальну трубу водою і перевірити, чи закриті крани манометрів та вакуумметрів. Під час пуску відцентрового насоса у дію потрібно відкрити кран манометра і пустити в хід електродвигун. Коли насос розвине повну кількість обертів, а манометр покаже відповідний тиск, слід відкрити кран вакуумметру. Одночасно потрібно відкрити крани на трубопроводах, що підводять воду до сальників насоса. У разі необхідності охолодження підшипників слід пустити воду, відкривши крани на відповідних трубопроводах.

З історії насосів

Історія існування гідравлічних машин налічує кілька тисячоліть. Перший насос був поршневим, з'явився, мабуть, за кілька століть до нашої ери в країнах стародавньої культури. Винахід цього насоса пов'язано із створенням водопідйомних пристроїв. Поршневий насос був добре відомий в Древній Греції і Римі.

Насосне обладнання. Характеристика, спільні відомості.

Якщо ви не володієте спеціальними знаннями, вибір насоса стає непростою справою. У цьому огляді ми намагаємося допомогти визначитися який тип насоса Вам потрібен. Умовно насоси поіляються на кілька груп. Це занурювальні, тобто безпосередньо занурювані у воду (для свердловин і колодязів, дренажу, і видалення фекалій) і поверхневі – ті, які працюють над поверхнею води (різні садові і дачні насоси, напірні, циркуляційні, а також насосні станції).

Основні терміни

Абразивна дія піску - стирання поверхні (від латинського "abrasio" - "зняття").

Асинхронний електродвигун - обороти ротора залежать від навантаження і не збігаються з частотою обертання магнітного поля статора. В результаті забезпечується, наприклад, плавний пуск мотора.

Підбір свердловинного насоса

Перш ніж вибирати свердловинний насос, необхідно мати досить багато інформації. Більшість цієї інформації міститься в паспорті на свердловину. Тому обов'язково вимагайте цей паспорт, тоді Ви зможете самі, або за допомогою фахівців фірм, які займаються продажем насосів, вибрати насос з оптимальними для Вас параметрами.

Пристрій і принцип роботи занурювальних свердловинних насосів

Системи водопостачання, засновані на використанні підземних вод, найбільш поширені в сільській місцевості, невеликих містах і на промислових підприємствах. Тут найбільш поширеними є заглибні насосні агрегати для свердловин. Їх використовують для підйому води з свердловин діаметром 100 мм і більше. Крім систем водопостачання, насоси агрегати використовують у системах водозниження при виробництві будівельних робіт, а також в системах вертикального дренажу.